autko WYSYŁKA W 3 DNI
Sklep Plastyczny Tinta Dla Plastyków zamów online albo przyjdź i sprawdź!
shipment
WYSYŁKA
W 3 DNI

cart

0

Glina Samoutwardzalna

Glina samoutwardzalna w naszym sklepie dla plastyków

Masy plastyczne posiadają zróżnicowane zastosowanie. Dzięki nim można tworzyć artystyczne rzeźby, proste figurki, biżuterię lub inne przedmioty codziennego użytku. Nic więc dziwnego, że są one wykorzystywane przez profesjonalnych artystów, hobbystów, a także dzieci. Jedną z takich mas plastycznych jest glina samoutwardzalna. Jest ona niezwykle prosta w użyciu przez to, że nie trzeba jej wypalać. Cecha ta pozwala używać gliny na zajęciach w przedszkolu lub szkole , gdzie wbrew pozorom nie tylko plastelina jest chętnie używanym przez dzieci materiałem plastycznym. Świetnie sprawdza się również na warsztatach terapii zajęciowej. Jest dobrym wyborem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rzeźbieniem. 

Właściwości gliny samoutwardzalnej

W naszym profesjonalnym sklepie dla plastyków dostępne są gliny samoutwardzalne wiodących na rynku firm, czyli Jovi i Koh-i-Nor. Te masy plastyczne występują w kolorze terakoty oraz w kolorze białym. Opakowania zawierają 500 gramów lub 1000 gramów produktu i posiadają przystępne ceny. Ich dużą zaletą jest to, że nie przyklejają się do rąk, przez co praca z tą masą jest bezproblemowa. Można ją dowolnie kształtować.

Do pracy z gliną przydadzą się pojedyncze narzędzia do rzeźbienia lub gotowe zestawy - te również są dostępne w naszym sklepie. Do wyschnięcia wystarczy im jedynie doba, ale dokładny czas zależy od grubości warstwy gliny. Wyschniętą glinę można ścierać papierem ściernym, szlifować, ciąć, wiercić, malować i lakierować. Z łatwością można ją też wygładzać. Po otwarciu produkt należy przechowywać w szczelnym woreczku foliowym, z dala od urządzeń grzewczych, aby zapobiec wyschnięciu. Warstwy gliny nie powinny być za grube, ponieważ grozi to pękaniem podczas procesu wysychania. Gliny samoutwardzalnej nie należy wypalać. Jest ona dodatkowo odporna na wilgoć. W miarę potrzeby można zwilżyć ją wodą, co ułatwi modelowanie i zmieni konsystencję masy. Wyschniętą glinę możemy też z powodzeniem pomalować np. farbami akrylowymi.

Do czego warto wykorzystać tą masę plastyczną?

Glina samoutwardzalna jest tak uniwersalnym produktem, że za jej pomocą można stworzyć zarówno duże i skomplikowane rzeźby, jak i talerzyki, kubki, miski, płaskorzeźby i elementy ozdobne, które mogą być następnie użyte podczas tworzenia biżuterii. Można w niej odcisnąć różne ozdobne wzory. Ta masa plastyczna może zostać pomalowana, tworząc jednokolorowe lub wielokolorowe dzieła sztuki. Do malowania gliny nadadzą się na przykład farby akrylowe lub plakatowe. Figurki z gliny w łatwy sposób można pokryć farbami modelarskimi, farbami w sprayu lub za pomocą aerografu. Farby do malowania wyrobów z gliny mogą być również metaliczne. Sprawdź naszą ofertę i wybierz najwłaściwsze produkty dla siebie.

Czytaj więcej >

Filtruj Produkty

Kolor

Cena

od

do
Glinka Samoutwardzalna Biała 500 G Jovi Glinka Samoutwardzalna Biała 500 G Jovi
Jovi Glinka Samoutwardzalna Biała 500 G Jovi GLIJB 11.9
11,90 zł
Glinka Samoutwardzalna Terrakota 500 G Jovi Glinka Samoutwardzalna Terrakota 500 G Jovi
Jovi Glinka Samoutwardzalna Terrakota 500 G Jovi GLIJT 11.9
11,90 zł
Glina Samoutwardzalna Koh-I-Noor Keraplast 1000 g Biała 0131706 Glina Samoutwardzalna Koh-I-Noor Keraplast 1000 g Biała 0131706
Koh-i-noor Glina Samoutwardzalna Koh-I-Noor Keraplast 1000 g Biała 0131706 GLIKOH 22.5
22,50 zł
Glina Samoutwardzalna Koh-I-Noor Keraplast 1000 g Terracota 0131707 Glina Samoutwardzalna Koh-I-Noor Keraplast 1000 g Terracota 0131707
Koh-i-noor Glina Samoutwardzalna Koh-I-Noor Keraplast 1000 g Terracota 0131707 GLIKOHT 22.5
22,50 zł
upper-arrow