autko WYSYŁKA W 3 DNI
Tinta
shipment
WYSYŁKA
W 3 DNI

cart

0

Masy Plastyczne

Gips Modelarski

producent Blik

kod EAN:  |  kod produktu:

Najwyższa jakość w atrakcyjnej cenie, czyli nasz gips modelarski 

Każda kreatywna osoba znajdzie wiele zastosow

...pełny opis
Wybierz wariant produktu:
1000 g
17.2 Gips Modelarski 1 Kg Gesso Alabastrino 1000 g GLIGIPS1 Blik
Wartość:
od 17,20 zł

Opis produktu


Najwyższa jakość w atrakcyjnej cenie, czyli nasz gips modelarski 

Każda kreatywna osoba znajdzie wiele zastosowań gipsu modelarskiego. Oczywiście największą popularnością cieszą się figurki, sztukateria lub płaskorzeźby. Niemniej jednak okazuje się, że materiał ten, może być wykorzystywany także w mniej oczywistych branżach, niż wskazuje na to jego nazwa.

Gips alabastrowy – co go wyróżnia?

Cechą charakterystyczną gipsów alabastrowych jest wysoka jakość oraz nienaganna biel. W swoim składzie posiadają nie tylko czysty gips, ale również anhydryt i włókna marmurowe. Ponadto wysoki poziom rozdrobnienia i minimalny poziom zanieczyszczeń przekłada się na finalne wyroby wysokiej jakości. Dzięki swojej plastyczność dobrze wypełniają formy, co umożliwia wykonywanie nawet bardzo szczegółowych, drobnych elementów. Ponadto znajdują zastosowanie w innych branżach takich jak medycyna i stomatologia. Ze względu na wysoką estetykę wyrobów, zbliżonych wizualnie do ceramiki, gips ten jest często wykorzystywany podczas napraw różnorodnych ceramicznych przedmiotów.

Gips modelarski – jak używać?

Gips modelarski nadaje się głównie do odlewania. Aby tego dokonać, konieczne jest posiadanie choćby najprostszej formy lub foremki - bez niej wykonanie wyrobu będzie bardzo trudne. W tym wypadku możemy skorzystać z gotowych rozwiązań powszechnie dostępnych na rynku lub wykonać własną. Zasadniczo ogranicza nas tylko nasza kreatywność. Przygotowanie masy odlewniczej zaczynamy od wymieszania produktu z wodą w proporcjach około 3:2. Na początek sugerujemy wykonać mniejszą próbkę, aby zapoznać się z całym procesem. Po wypełnieniu formy możemy lekko nią postukać, aby usunąć resztki powietrza. Czas wiązania wynosi 3-5 min. Natomiast czas schnięcia 30-60 min w zależności o wielkości przedmiotu. Odlane przedmioty po wyschnięciu wyglądem przypominają wyroby ceramiczne. Naturalnie istnieje możliwość ich zdobienia oraz malowania. W związku z tym, że w naszej kategorii malowanie zamieściliśmy szereg różnorodnych farb, każda zainteresowana zakupem osoba znajdzie to, czego potrzebuje. 

Gips modelarski – podsumowanie

Jak widać, zastosowań gipsu modelarskiego materiału jest wiele i nie ograniczają się one tylko do wyrobów artystycznych. Niemniej wykonywanie prostych odlewów w domowym zaciszu może okazać się świetną odskocznią od codzienności i doskonałą kreatywną rozrywką dla dzieci. W mgnieniu oka może przemienić się także w hobby. Najmłodsi członkowie rodziny zapewne docenią wspólnie spędzony czas oraz możliwość przejścia przez cały proces twórczy krok po kroku. Oczywiście wszystko musi odbywać się pod nadzorem osób dorosłych. Niemniej posiadanie własnoręcznie wykonanych ozdób w naszym domu lub mieszkaniu uczyni z naszych wnętrz miejsce unikatowe i pozwoli poczuć się nam w nich wyjątkowo. Gips sprzedawany jest w opakowaniach 1 kg.

Produkty Powiązane


Gips Modelarski 1 Kg  Gesso Alabastrino
17,20 zł
Gips Modelarski 1 Kg Gesso Alabastrino Blik 17.2 GLIGIPS1

Opinie


Posiadasz ten produkt?

Dodaj opinię

Filtruj
Sortowanie
Potwierdzony zakup

< Dodaj opinię

Gips Modelarski 1 Kg  Gesso Alabastrino
Gips Modelarski 1 Kg Gesso Alabastrino

Napisz co myslisz o produkcie

Dodając opinię potwierdzasz, że akceptujesz nasze zasady moderowania. Znajdziesz je w naszym regulaminie.
/5
star
star
star
star
star
Imię*
Email*
Opinia*
Przetwarzamy Twoje dane osobowe wspólnie z innymi naszymi spółkami, które wymieniamy w punkcie I naszej polityki prywatności. Możemy skontaktować się z Tobą w sprawie Twojej opinii. Informacje na temat przetwarzania danych – w tym prawa, które Ci przysługują – znajdziesz tutaj.
Gips Modelarski 1 Kg  Gesso Alabastrino
Gips Modelarski 1 Kg Gesso Alabastrino
Dodaj opinię

Opinie użytkowników

Filtruj
Oceny opinii
Rodzaj opinii
upper-arrow