autko WYSYŁKA W 3 DNI
Tinta
shipment
WYSYŁKA
W 3 DNI

cart

0

Ołówki Grafity Węgle

Rysunki ołówkiem, a także te wykonane przy pomocy grafitu czy węgla, mają w sobie coś wyjątkowego: głębię wyrazu, niepowtarzalny klimat, duszę. Nie dziwi zatem fakt, że te techniki rysunku cieszą się niesłabnąca popularnością zarówno u początkujących artystów, studentów kierunków plastycznych, jak i u profesjonalnych twórców. Dla miłośników wykonywania szkiców ołówkiem czy rysunków węglem, przygotowaliśmy ofertę przyborów do rysowania, które pozwalają na pełną, niczym nieograniczoną swobodę twórczą.

Ołówki do rysowania

W świecie ołówków panuje ogromna różnorodność. I nie chodzi tutaj o bogactwo kolorystyczne, jak ma to miejsce w przypadku kredek czy farb, ale przede wszystkim o ich twardość. Każdy, kto spróbował sztuki tworzenia rysunków ołówkiem wie, jak istotnym parametrem jest twardość grafitu. To od niego w dużej mierze zależy ostateczny efekt. Przy pomocy twardych, profesjonalnych ołówków automatycznych i tradycyjnych ołówków w drewnianej obudowie, można wykonać między innymi precyzyjne detale, kontury. Z właściwości twardych ołówków chętnie korzystają także studenci kierunków technicznych czy architekci. Wraz ze zwiększaniem stopnia miękkości ołówków, rozszerzają się także ich możliwości. Przy pomocy miękkich ołówków można uzyskać płynny gradient, wykonać cieniowanie i grube kreski.

Grafity do rysowania

Grafity umożliwiają wykonywanie szybkich, ekspresyjnych szkiców zarówno na małych jak szkicowniki, czy na dużych arkuszach papieru. Grafity do rysowania pozwalają uzyskać szerszy zakres szarości i głębsze odcienie czerni niż ma to miejsce w przypadku ołówków. Grafity do rysowania, dostępne w naszym sklepie, mają formę sztabek lub sztyftów. W asortymencie znaleźć można grafity do rysowania o różnym stopniu miękkości, dzięki którym można eksperymentować z tworzeniem tła, światłem, cieniem, a także grafity do rysowania, które można rozpuszczać w wodzie, rozmywać, uzyskując tym samym efekt akwareli.

Czytaj więcej >
upper-arrow